مخلفات غذای گیلان

» مخلفات غذای گیلان

اشپل ماهی یکی از مخلفات مهم غذای گیلانه که واقعآ خوشمزه و مقویه و طعمش بخاطر نمک سود شدن شورهاشپل ها دارای مقادیر بسیار زیادی اسیدهای چرب امگا3 هستند و همچنین یک منبع بسیار غنی از ویتامین B12 می باشند .

امگا3 موجود در ماهی ها در سلامت مغز و قلب انسان بسیار موثر می باشند . اسیدهای چرب امگا3 قادر هستند که از التهاب رگها جلوگیری کنند و سبب تنظیم فشار خون شوند و از بروز سکته قلبی و مغزی پیشگیری می کنند .

ویتامین B12 موجود در ماهی نیز می تواند باعث تنظیم متابولیسم بدن شود و غذاهای دریافتی بدن را به انرژی تبدیل کند .

تخم ماهی چه به صورت اشپل و چه به صورت خاویار دارای کلسترول بالایی است به طوری که میزان مصرف روزانه آنها باید کاملا کنترل شده باشد . میزان مصرف آنها در رژیم غذایی روزانه نباید بیش از 50 گرم برای افراد سالم باشد .

کلسترول خوردن 28 گرم از اشپل ماهی ، برابر با خوردن یک عدد تخم مرغ می باشد . خوردن بیش از اندازه اشپل می تواند به دلیل دارا بودن کلسترول زیاد خطر ابتلا به سکته مغزی و قلبی را افزایش دهد .

اشپل ماهی ها را ، معمولا به عنوان یکی از مخلفات غذایی در کنار غذای اصلی استفاده می کنند . ولی در استانهای گیلان و مازندران غذاهای بسیار خوشمزه و به روش های مختلفی را با اشپل تهیه می کنند . مثل اشپل لقمه ، اشپل با تخم مرغ ، اشپل با پاستا و…

اشپل ماهی ها ، بر خلاف خود ماهی جیوه ندارند و با خیالی آسوده می توانید آنها را استفاده کنید . جیوه معمولا در لایه های سطحی پوست ماهی ها قرار می گیرند .

در زمان پخت اشپل سعی کنید از روغنی برای سرخ کردن آن استفاده نکنید ، چرا که اشپل ها خود دارای روغن هستند . که همین موضوع باعث شده است که انرژی و کالری زیادی داشته باشند .

آخرین مطالب این وبلاگ
خرید اینترنتی قهوه
Buy Website Traffic Cheap
سفر به مناطق گردشگریسفر به مشهد،سفر به کیش
Buy website Traffic